Kunmadaras 2008

Letos byl vyjmut International Drag bike Day v maďarském Kunmadarasu ze seriálu MČR Dragsterů i přes to 4 jezdci společně s doprovodem vyrazili na Dragsterový Olymp východní Evropy. Celou cestu na závodiště padal vydatný déšť, který po příjezdu na letiště ihned ustal. Jako jeden z prvních teamů dorazil k překvapení všech na závody dobrodruh Jirka „ Smoker“Sýkora, který vybavil svou stařičkou Suzuki Katana systémem NOS a přijel na závody za dobrou atmosférou.

Celý víkend foukal vítr, který nepříznivě ovlivňoval zajížděné časy, ale i přes to bylo ve 14 třídách na co koukat. Složení „ reprezentačního“ kvarteta bylo: Any Svobodová jela ve třídě Dragster 125 a trénovala starty na okruhové závody serie ALPE Adria Cup ( Aprilie RS 125 ), Robert Fejt si vyzkoušel svoje reakční schopnosti proti maďarské elitě ve třídě D+1000 ( Suzuki GSXR 1000 ), Pavel Kubera v nejhlučnější třídě Modi Twin ladil svoje jízdní schopnosti na  Hondě VTR SP R.S. a ve třídě kde bylo 12 jezdců si dovolil jet bez použití přeplňování NX Express. Petr Hovorka v nabité třídě SSB ( Suzuki Turbo GSXR 1300 ) usiloval o co nejlepší umístění do finálového „ pavouka“.Příjemnou novinkou bylo, že každý dostal při technické přejímce strojů na moto čárový kód, který mu byl při první kvalifikační jízdě načten do systému a pak už jste byli automaticky sledováni systémem časomíry, tisknutí průběžných výsledků bylo samozřejmostí. Po odjetí kvalifikačního kolotoče rozjížděk dopadli naše želízka v ohni takto: Any Svobodová – 3. místo, Petr Hovorka byl po kvalifikacích na 10. místě, Robert Fejt si vyjel 4.místo a Pavel Kubera díky překonání 10 sec hranice dokončil kvalifikaci na 2. místě a nechal za sebou 5. speciálů přeplňovaných systémem NOS. Zaplněné tribuny čekali s úžasem na to co bude následovat.

Asi tak v 21 hod začala neuvěřitelná noční adrenalinová show v podání maďarských streeťáků, oheň, vybuchující pyrotechnika a vůně spálené gumy dokreslovala atmosféru závodů.

Nedělní probuzení po noční družbě s maďarskými piloty nebylo nijak růžové, ale díky posunu v programu hlavního závodu se pozvolna proměnilo v krásné poledne. První kdo okusil vyřazovací jízdy byl Petr Hovorka a v první jízdě vyřadil Wolfganga Witvandera na Turbo Kawasaki ZX12R. Any se se svým soupeřem také vypořádala a porazila Nagy Tamáse o 0,4 sec! Robert Fejt prohrál jízdu s Orbánem Józsefem, ale jeho jízdu nezměřila časomíra, takže to vypadalo na Robertův postup, on ale sportovně uznal, že maďarský závodník byl v cíli dřív a i díky tomu dostal v závěru předávání cen pohár Feir Play. Pavel Kubera nastoupil na první vyřazovací jízdu sám a automaticky postoupil, protože soupeř Vince Imre zadřel před nájezdem na start svůj speciál Aprilia. V závodě tedy pokračovali tři jezdci.

Velkým překvapením bylo vyřazení maďarského rekordmana a miláčka publika v třídě nejsilnější Competition Laslo Pappa, který prohrál vyřazovací jízdu s Nacsa Zsoltem. Vítězství v Competitionech si odvezl Toth Zoltán jezdíci na dvouválci postaveného ve Švédsku pro závody Top Gas serie.

V dalších jízdách byli postupně vřazeni všichni ČR jezdci, Any prohrála rozjížďku s Szûrszabó Leventem, Petr Hovorka vypadl s Markusem Rottensteinerem i přes to, že celých 300 metrů vedl a Pavel Kubera nebyl první v cíli v duelu s Gyöngyösi Róbertem, který aby vyhrál pustil do motoru 70 koní plynem NOS, takže na Pavla stejně jako na Any zbylo třetí místo.

Letošní Kunmadaras byl zase o několik procent lepší jak ten loňský. Díky počasí, perfektní dráze, přátelským pořadatelů a hlavně díky Adamu Anderovi, který plnil funkci překladatele pro zahraniční jezdce byl celý závodní víkend plný krásných sportovních zážitků a pokud to bude jen trochu možné a bude dostatek sponzorů tak příští rok opět SIA MAGYAR ORSAG.