30.12.2008

Drag Day

V sobotu 5. května se na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště konal zahajovací závod seriálu Czech Drag Serie – Mistrovství ČR dragsterů - DRAG DAY 2007.

30.12.2008

Peklostroj se roztáčí

Značně dlouhý dragsterový absťák krátce přerušený pouze výstavou Motocykl a surfováním po netu na dobro odezněl. První květnovou sobotu se roztočil kolotoč závodů nejrychlejší, nejkratší a nejhlučnější disciplíny – MČR dragsterů. Svoje speciálně upravené nebo přímo postavené biky přivezly na beton hoškovického letiště na čtyři desítky závodníků, aby se poprali o první příděl bodů.

30.12.2008

Byla akce, byla show – turbo, rajčák, kompresor

Mezinárodní závody dragsterů se konaly 16.-17. června na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště. Tato jedinečná, velkolepá podívaná, přehlídka síly, techniky a jezdeckého umění přilákala na plochu letiště několik tisíc diváků, kteří se zájmem a s velkým údivem sledovali motocyklová monstra, která jsou speciálně postavená pro závody dragsterů, tj. pro závody na ¼ míle. Dosahují zrychlení z 0 na 100km/h za 1,2s. Daný úsek zdolávají kolem 8s kdy se cílem řítí rychlostí kolem 280 km/h.

30.12.2008

Dragsterové běsnění

Snad nikdo nečekal, že by mohl mezinárodní závod Drag Day v Hoškovicích nabrat takových rozměrů a dostat se do podvědomí jezdcům z celé dragsterové Evropy. V polovině června se na osvědčeném letišti sjelo přes 80 jezdců se stroji o výkonu od několika desítek až po několik set koní. Prestižní třídu Competition Dragster doplnily populární Super Twin Top Gas a H-D V-Rod Destroyer. Skvělá společnost.

30.12.2008

Každý den není posvícení

Závod v maďarském Kunmadarasu uzavírá první polovinu českého mistráku dragsterů a vydala se něj necelá polovina startovního pole, zejména jezdci třídy modifikovaných strojů a speciály. Sbírat body do hlouby Maďarska na bývalou základnu sovětských vojsk s runwayí jako hrom není totiž zrovna laciná záležitost.

30.12.2008

NitrolympX Hockenheim

Za oblakem ze spálené gumy hustým tak, že by se dal krájet je dragsterová trať a na ní proběhl XXII. ročník závodů NitrolympX. Po předchozích nezdarech, na kterých se z velké části podepsalo nevyzpytatelné počasí, se musel letošní závod obejít bez přídomku Mistrovství Evropy a k překvapení všech to nebylo na škodu. Pozvaní Češi sice díky tomu na 500 km vzdálený dragstrip nevyrazili, ale i tak byly jednotlivé kategorie hojně obsazené, tedy kromě Pro Bike Eliminator.

30.12.2008

3rd Drag Day 2007

Do třetice se sjeli příznivci hřmících motorů, prapodivných staveb a především brutálního zrychlení na letiště do Hoškovic. Sehraná parta organizátorů KDP a Baron byla připravena zakončit to co v květnu rozpoutala. Seriál závodů MČR Dragsterů měl před sebou poslední závod, který měl definitivně rozhodnout o vítězích a poražených.

30.12.2008

Suma sumárum

S příchodem podzimních plískanic definitivně vzala za své dragsterová sezóna, protože se širokou pneumatikou bez vzorku to na mokrém betonu plném spadaného oslizlého listí prostě nejde. Ono i jezdci, doprovodný personál a samotné stroje toho měli po nabitém programu čtyřměsíčního bláznění až až a na zimní pauzu se všichni těšili jako na boží smilování.
Celá tahle hlučná paráda začala výstavou Motocykl 2007, kde se představil výběr několika draků z různých kategorii. Díky patří všem, kteří motorky přivezli a pomohli s budováním svatostánku v malé sportovní hale. Odměnou jim byl značný zájem návštěvníků výstavy, nekonečné laviny dotazů a salvy blesků cvakajících foťáků.