30.06.2009

19. Drag Day

Ani se nestačili obyvatelé Hoškovic u Mnichova Hradiště vzpamatovat z prvních závodů a už tu byly další a tentokrát mezinárodní. To znamenalo mnohem početnější startovní pole a o jeden den více rámusu z letištní plochy. Kromě obvyklých tříd českého mistráků přibyla třída Super Twin Top Gas a Hellfire Jet Bike, který svou ohnivou show doplnil už tak dost atraktivní závody nadupaných monster na čtvrt míle.

31.12.2008

Koncem roku šrotu trochu

Tak letos nějak nevím jestli je to dobře nebo špatně, prostě železo nelétalo vzduchem jako přecházející roky. Z pohledu závodníků určitě super, protože každá destrukce znamená ztrátu času s opravou a hlavně odliv penízků, kterých je stále nedostatek.

31.12.2008

Sláva vítězům, čest poraženým

Sezóna končí posledním závodem, ale ne tak docela. Celý rok se závodí, aby se na konci vědělo, kdo je nejlepší a pak se mu předal pohár. Vyhlašování výsledků je zajímavá akce, protože kromě té slavnostní atmosféry se setkáte po dvou měsících s lidmi jinde než v depu, jsou v civilu a nikde neřve žádná motorka s uříznutým výfukem.

30.12.2008

Mládí vpřed !!!

Loňská sezóna Czech Drag Serie – Mistrovství ČR dragsterů byla z mého pohledu vedoucí dragsterového střediska Czech Drag Centrum úspěšná. Velice povedený a nezapomenutelný mezinárodní závod v Hoškovicích, dva noví pořadatelé – Warriors Pilsen MC a Motoklub Predators. Noví jezdci, nové stroje, nové rekordy.

30.12.2008

Generálka

Možná je to trošku přehnané mluvit o generálce, ale po dlouhých měsících se zase z letiště v Hoškovicích rozléhal řev nadupaných motorů a dragstery daly o sobě vědět. Poprvé se sice letos předvedly v honosné expozici na výstavě Motocykl 2008, ale to bylo jenom pro lačné pozorovatele a obhlížeče. Nablýskaný speciál sice působí impozantně, ale bez natočeného motoru a ze zadní gumou ve zběsilém burn outu to prostě nemůže být nikdy ono.

30.12.2008

16. Drag Day

14.-15. června se konal na letišti v Hoškovicích další závod seriálu Czech Drag Serie – Mistrovství ČR dragsterů – DRAG DAY 2008, tentokrát mezinárodní závod s účastí jezdců z Česka, Německa, Holandska, Švýcarska, Belgie a Itálie.

30.12.2008

S nádechem Evropy

Je to k nevíře, ale letošní závod Drag Day s přívlastkem mezinárodní se zapíše s pořadovým číslem 16. Docela slušná bilance a výdrž na dnešní dobu plnou raketových vzestupů a dramatických pádů. Hoškovice si udržují vysoký standard a vždycky jednou do roka je tu pro nás přichystaný bonus v podobě mezinárodních závodů s třídami Top Gas a V-Rod Destroyer

30.12.2008

Kunmadaras 2008

Letos byl vyjmut International Drag bike Day v maďarském Kunmadarasu ze seriálu MČR Dragsterů i přes to 4 jezdci společně s doprovodem vyrazili na Dragsterový Olymp východní Evropy. Celou cestu na závodiště padal vydatný déšť, který po příjezdu na letiště ihned ustal. Jako jeden z prvních teamů dorazil k překvapení všech na závody dobrodruh Jirka „ Smoker“Sýkora, který vybavil svou stařičkou Suzuki Katana systémem NOS a přijel na závody za dobrou atmosférou.

30.12.2008

Nejlepší čas v Tchořovicích? 209,751s

Další závod seriálu MČR Dragsterů se jel poslední červnovou sobotu v jihočeských Tchořovicích. Depo sice tentokrát zrovna nepraskalo ve švech, zúčastnilo se pouhých 34 jezdců, zato diváci se dostavili v opravdu hojném počtu.

30.12.2008

Grand Nationals Luckau

Je to k podivu, že pro disciplínu pocházející z kolébky demokracie a svobody za velikou louží skýtá bývalý východní blok nevídané možnosti. Okupační vojska spojeneckých armád ubíjela svobodu, ale také budovala spousty megalomanských letišť pro okřídlené hroty ozbrojených sil. Stále se píše o Hoškovicích a nebo Kunmadarasu, ale pár při tom pár kilometrů za hranící směrem na Berlín se nachází podobný areál opuštěného letiště.

30.12.2008

Draci ve finále

Pravidelně se s koncem prázdnin nezadržitelně blíží i konec českého dragsterového mistráku, který s sebou přináší rozporuplné pocity. Jedni jsou šťastní z dosažených výsledů, druzí zase naopak a taky se najde skupinka, která je zklamaná jen z toho, že se za celou sezónu pořádně nesvezla a musí čekat až na příští jaro.

30.12.2008

Nitromethanová závislost

Neexistuje věc, na které si nedokážete vypěstovat závislost. Lidi jsou různě ulítlí a když se jednou dostanete do oblaku dýmu z pořádného burn outu okořeněného spáleným nitromethanem a řevem tisícovek koní jste v tom až po uši. Nic vás z toho už nedostane. A jelikož je tahle kombinace u nás nedostupná musíte vyrazit ven, třeba na NitrolympX.