22.11.2011

2nd Grand National

Počasí za okny může jen těžko evokovat atmosféru slunného víkendu prošpikovaného adrenalinem, řadou nadupaných kár, dusotem V8 motorů a oblaky ze spáleného benzínu a pneumatik, ale určitě stojí za to si tento výjimečný dragterový závod uskutečněný na jihu Čech krátce připomenout. Po likvidaci dragstripu v Luckau se totiž už po druhé sjeli závodníci z celé Evropy na dráhu do Bechyně.

21.11.2011

Na štítě i se štítem

Patří mezi nejrychlejší ve svých třídách nebo disponují technikou evropské úrovně, jsou to zapálení dragsteroví závodníci a nadšenci, ale v českém mistráku je nepotkáte. Přestože jsou na okraji české dragsterové komunity, bez zájmu a podpory oficiálních míst s hrdostí reprezentují Českou republiku na dragstripech celé Evropy a posouvají hranice časů směrem dolů.

20.11.2011

European Drag Finals Santa Pod Raceway

V září začíná podzim a to je asi tak všechno, většinou je tento měsíc ve znamení konců. „Konec“ v našem zaměřovači se týkal Mistrovství Evropy dragsterů, který neodmyslitelně patří do anglického Santa Pod. Bývalé letiště se v dragstrip proměnilo v roce 1966 a stalo se mekkou dragracingu v Evropě. V současnosti je dost těžké najít od března do října víkend, kdy by se tam nekonal nějaký závod nebo show. Na kvalitě trati a pořadatelů je to vidět a dragsterové finále mu právem náleží.

19.11.2011

Nitrolympx – nitromethanová smršť

Ploužím se depem, oči mi jezdí z jedné strany na druhou a vychutnávám si tu atmosféru, kterou je celý padock prosycený. Všude kam oko dohlédne, jsou nadupané stroje postavené za jediným účelem, dostat se do ¼ míle vzdáleného cíle co nejrychleji. Díky vypsání šampionátu Mistrovství Evropy aut (FIA) a motocyklů (UEM) bylo o kvalitní obsazení nejsilnějších tříd postaráno. Nebylo to jen 10 Top Fuel Dragsterů, které na tribuny přilákaly desetitisíce fanoušků tohoto adrenalinového sportu.

18.11.2011

2nd Grand National

Červen je doslova měsícem hojnosti pro dragstermaniky. Snad každý víkend je někde akce plná adrenalinu, rychlosti a dýmu ze spálených pneumatik a benzínu. Závodilo se v Maďarsku (Kunmadaras), ve Švédsku (Tierp aréna), v Holandsku (Drachten Explosion), ale hlavně u nás, v Čechách (Drag Day a Grand National). To aby se jeden naklonoval, aby stihl alespoň polovinu z nich a to ani nemluvím o trpělivosti rodinných příslušníků.

17.11.2011

Test & Tune Bechyně

Pokaždé se zima zdá dlouhá, ale ta letošní mi přišla ještě o něco delší. Dragsterový absťák přímo úměrně rostl jak se prodlužoval den a zvyšovala venkovní teplota. Jen prohlížení fotek a sjíždění webových stránek už nestačilo a výstava mohla být pro některé jen malou útěchou. Pozornost všech dragstermaniaků se upírala na každoroční testování.

16.11.2011

Anorektická Busa aneb když kila vadí

Co je dragster ví snad už každý, ale zažitý předsudek, že na jízdě jen rovně nic není se snad nikdy nepodaří vyvrátit. Tak vás třeba následující řádky vyvedou z omylu, pochopíte a budete šířit osvětu mezi nevěřící, že postavit a naladit speciál je neskutečná hromada práce, zkušeností a peněz a sednout si potom na potvoru, která disponuje stovkami koní není žádná legrace. K názorné ilustraci a demonstraci poslouží Suzuki Hayabusa Turbo Ondry Klymčiwa.

15.11.2011

Co a jak v dragsterech

Může se to zdát jako holý nesmysl, bavit se teď o dragsterech, které k závodění potřebují perfektně čistý a suchý dragstrip, když za okny poletuje sníh a rtuť v teploměru se schovává pod nulou. Naopak, kdy jindy se ohlédnout po tom co se děje a co nás, příznivce nadupaných monster, v letošním roce čeká.

14.11.2011

Pod plným plynem

Některé akce proběhnou a neštěkne po nich pes, za to některé se zaryjí hluboko pod kůži a vzpomínky jsou pořád jako živé. Mezi takové podniky bezesporu patří dragsterový svátek Nitrolympx Hockenheim. O to víc, když se jednalo o 25. výročí od prvního závodu na německém Hockeheimringu a není proto od věci mluvit o legendárním závodu ve zrychlení. Oprávněně si do titulku dávají „Home Of Speed“.

20.01.2011

Nový Dragracing klub

Vážení jezdci, jak jste již byly informování zástupci CDC, na poli dragsterů vznikla myšlenka založení nového klubu při AČR a posléze zřízením druhého střediska motocyklového sportu.