30.12.2008

Pro body do kasáren

V neděli 24.6.2001 přivítalo město perníku a Semtexu účastníky závodů motocyklových dragsterů. V Pardubicích se jel závod na 1/4 míle na betonové dráze vojenského letiště.

30.12.2008

Se smůlou na patách do Maďarska

Ten, kdo nelitoval času a peněz a vyrazil na další podnik MČR motocyklových dragsterů do maďarského Kunmandarasu, zjistil, že se na bývalém vojenském letišti závody nekonají poprvé. Pořadatelé si vzali k srdci připomínky závodníků z loňského roku a připravili kvalitní závod skombinovaný s diváckou show.

30.12.2008

Češi na Slovensku a Maďaři v Čechách

Během uplynulých čtrnácti dní proběhly dva závody MČR Dragsterů. První se konal 9.6.2001 ve slovenských Piešťanech a druhý o týden později v Hradci Králové. Přes velkou vzdálenost se závodů na Slovensku nastoupila kompletní česká dragsterová špička.

30.12.2008

Dragsterová premiéra

Malá vesnička pár kilometrů od Plzně s vyasfaltovaným pruhem uprostřed polí, se stala dějištěm premiérového závodu MČR Dragsterů v letošním roce. Během víkendu od 26. do 27.5. 2001 pořadatelé z MC Cobra Tachov uspořádali závod ve sprintu na 1/8 míle, ve kterém se rozdělovaly první body do hodnocení MČR.

30.12.2008

Do Maďarska na guláš a na draky

Trošku z ruky, až ve vzdáleném maďarském Kunmandarasu, se 7.7.2001 jel další závod seriálu MČR motocyklových dragsterů. I přes velkou vzdálenost vyrazila z Čech početná skupinka závodníků, kterou již očekávala obrovská plocha bývalého vojenského letiště. Všem brala dech široká a dlouhá runway, na jejímž druhém konci proti nám v klidu startovalo letadlo, a opuštěné kryty s pozůstatky po ruské armádě. Asi největším hitem bylo konopí, které rostlo všude po příkopech jako plevel.

30.12.2008

Dragstery v Pohořelicích

Po více jak měsíční pauze se sjeli účastníci seriálu závodů MČR Dragsterů do Pohořelic u Brna. Závodníci a jejich týmy měli většinou dost času na provedení oprav a úprav na svých speciálech, a tak se daly očekávat vyrovnané souboje ve všech kategoriích na 1/8 mílové asfaltové trati.

30.12.2008

9 vteřinová hranice překonána

Drag Racing na německém Hockenheimringu byl, je a bude svátkem všech příznivců raketových startů. Přestože se letošní závod nepočítal do seriálu závodů ME Dragsterů, neovlivnila tato skutečnost vážným způsobem obsazení jednotlivých kategorií ani návštěvnost třídenního dragsterového maratonu.

30.12.2008

NitrOlympic

Tenisté mají Wimbledon, atleti olympiádu a příznivci raketových startů mají drag race NITROLYMPICS. Závody na německém Hockenheimringu byly, jsou a budou dragsterovým svátkem jak pro závodníky tak pro diváky. Víkend plný nepředstavitelného rachotu nadupaných motorů, dráždivých zplodin z nitrometanu a spálené gumy. Přestože se letošní závod nepočítal do seriálu závodů ME Dragsterů, neovlivnila tato skutečnost vážným způsobem obsazení jednotlivých kategorií ani návštěvnost třídenního dragsterového řádění.

30.12.2008

Souboj o poslední body

Koncem září se ke klání o poslední mistrovské body sjely dragstery do Kolína. Cena těchto bodů byla nesmírná, protože v některých kategoriích mohly určit konečné pořadí v MČR a zejména ve třídě Competition byla situace velmi napjatá. Takže hojně navštívený závod na 1/8 míle na úzké asfaltce, který se jel jako klasický sprint, sliboval opravdové drama.

30.12.2008

Dragstery jedou do finále

Co jsou dragstery snad každý ví, ale každý už neví, že se závody přehouply do závěrečné fáze a konec MČR Dragsterů 2001 se nezadržitelně přiblížil. Poslední trojici závodů zahájil sprint na 1/8 míle v Pohořelicích, na začátku září měly navázat 1/4 mílové Hoškovice a tečku udělal již tradiční Kolín. Takže ti, co to nestihli ani do Kolína se můžou jenom drbat za uchem, protože prostě padla. A že bylo na co koukat o tom není pochyb. Kvanta nových motorek a úprav během sezóny (Čmoudík Jirky Sýkory, Suzuki 1300 NOS od Švandů, Introš 1640 Romana Sixty, Ottova Aprilka a spousta dalších). Dragstery jsou totiž podívaná pro silné nátury a technické maniaky. Ale nezoufejte, v krátkosti se vrátíme k posledním závodům a na zimu se připravuje seriál článků o dragsterech a lidech kolem nich.

30.12.2008

Viva Italia

Pravou italskou pohodu jsme zažili při finálovém závodě Super Twin Top Gas série na letišti v italské Modeně. Hned na začátku chytl program časový skluz, ze kterého se během celého víkendu nedostal. Páteční technické přejímky, na které jsme pospíchali, nakonec proběhly až v sobotu a tím se harmonogram zhroutil úplně.